22 maja 2025 roku w Dębicy odbył się XXII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który zgromadził lokalną społeczność w Zespole Szkół Specjalnych. Wydarzenie to miało na celu integrację mieszkańców oraz przypomnienie o wartościach takich jak szacunek i empatia. Uczestnicy mogli korzystać z różnorodnych atrakcji, które sprzyjały wspólnej zabawie i rozwijaniu umiejętności. Obchody zostały zorganizowane dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Z potrzeby serca” oraz wolontariuszy.
W programie wydarzenia znalazły się liczne aktywności, takie jak energetyczna zumba, zawody sportowe, a także konkursy plastyczne i warsztaty ceramiczne. Uczestnicy mieli także możliwość spotkania z alpakami oraz skorzystania z usług tatuaży brokatowych i warkoczyków. Dodatkowo, dla najmłodszych przygotowano dmuchańce oraz program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, tworząc entuzjastyczną atmosferę.
W organizację wydarzenia zaangażowali się także uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy, którzy z dużym entuzjazmem wspierali wszystkie działania. Dofinansowanie z budżetu Powiatu Dębickiego pozwoliło na przygotowanie różnorodnego programu, co wpłynęło na jego sukces. W ceremonii wziął udział przedstawiciel samorządu lokalnego, Wiceburmistrz Małgorzata Rauch, która podkreślała znaczenie takich wydarzeń w budowaniu więzi w społeczności.
Źródło: Urząd Miasta Dębica
Oceń: XXII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Dębicy
Zobacz Także